دوشنبه, 31 تیر 1398

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی موسسه راهیان کوثر، فاطمه محمدی، مسئول روابط عمومی دبیرستان دوره اول گل های فاطمه(س)، امروز در نمازخانه مراسم تجلیل از مقام معلم، با حضور همکاران آموزشی - اجرایی با همکاری دانش آموزان برگزار گردید. 

گفتنی است: مراسم با قرائت آیاتی از قرآن کریم توسط دانش آموز هلیا بلبلی آغاز گردید و مجری برنامه، دانش آموز سناء عرفانی راد متن ادبی زیر را قرائت نمود.

نفس پیامبرانه

اردیبهشت، با نفس‌های پیامبرانه ات جوانه می‌زند و تو می‌آیی تا خورشید آگاهی را در قلب‌های حاصلخیز فرزندان سرزمینت بکاری. دستان سپیدت بر پیکر تخته سیاه، نور می‌پاشد و الفبای روشنی، در اذهان تاریکمان حک می‌شود. وارد که می‌شوی، چشم‌های شوقمان چون پنجره‌هایی آفتابی، به سویت گشوده می‌شوند. می‌آیی و عطر حضورت فضای کلاس را پر می‌کند. ای رازدار دل‌های کوچک و معصوم و سنگ صبور غم‌های پروانه‌ها! تو آمده ای تا روح حقیقت را پاسداری کنی و از چهره جاهل زمین، گرد و غبار این همه ندانستن را بزدایی. آمده‌ای تا نهال‌های سبز را باد هرزه گرد پاییز، به داس زردش نچیند. لب که به سخن می‌گشایی، صدها پرنده سپید بال در آسمان معرفت به پرواز می‌آیند و من لبریز این همه آبی، پریدن را تجربه می‌کنم. نگاهم که می‌کنی، تار و پود جانم لبخند می‌زند. دست‌هایت، ریشه‌های کنجکاوی ام را محکم می‌کند و صدای فرشته سانت، سایه غول‌های نادانی را از کوچه‌های جانم می‌تاراند. ای آسمانی زمینی رخسار! اینگونه که عاشقانه به رویشمان کمر بسته ای، دیر نیست که از هر گوشه این خاک، صنوبرانی سربلند، با انگشتان سبزشان، گیسوان خورشید دانش و فن آوری را شانه بزنند و ستاره‌های فروزان پژوهش، از چشمان آگاه همین نوباوه گان بزرگ اندیشه، روشنی بخش رصد خانه‌های تاریک جهان گردد.
تو را چه نامم ای عصاره مهربانی و ایثار و عشق؟ از شیره جانت می‌نوشانی و رگ‌های کبودمان را از خون کاوش و تفکر می‌انباری، تا نفس‌های زندگی‌مان، با نبض آینه‌ها هماهنگ شود. دوستت داریم. می‌ستاییمت و خاطر خستگی ناپذیرت را به واحه‌های خرم ایمان و عشق می‌سپاریم.

در ادامه مراسم با قرائت دکلمه با موضوع معلم، نمایش تئاتر، خواندن بیوگرافی همکاران و مسابقه شور و هیجان بیشتری یافت.

در پایان جلسه نمایندگان شورای دانش آموزی با اهدای گل، از دبیران و کارکنان اجرایی تقدیر و تشکر نمودند.

مدیر دبیرستان گل های فاطمه(س)، سودابه محمدی، سخنانی پیرامون مقام معلم و تجلیل و قدردانی از زحمات خالصانه کارکنان مدرسه ایراد فرمودند.

برای مشاهده تصاویر مربوطه به گالری تصاویر مراجعه نمایید .

دبیرستان دوره اول گلهای فاطمه (س)

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب سایت برای موسسه تسنیم رحمت محفوظ می باشد.

طراحی و اجراء توسط: هنر نهم